Labai apgailestaujame, tačiau 2024-iems metams naujų dekoro užsakymų nepriimame. Kviečiame iš anksto rezervuoti šventės datą ir paslaugas 2025-iems metams.

Kiek kainuoja dekoratorės darbas?

VESTUVIŲ DEKORATORĖ

Bubble Decor

1/23/2022

Šiuo metu esant ypač didelei dekoro paslaugų pasiūlai, klientai turi didžiulį kainų pasirinkimą: nuo nemokamų paslaugų, kai pradedantieji dekoratoriai tikisi gauti gražias portfolio nuotraukas už nemokamą darbą, iki įspūdingų sumų, kurias lemia ne tik patirtis, bet ir didelis žinomumas, arba marketingo terminasis kalbant, „brand‘as“.

Ką dekoratorius(-ė) daro? Ir už ką moku jam/jai pinigus?

  • atsako į visus klausimus, kurie Jums kyla nuo pačios pirmos gautos žinutės;

  • susitinka su Jumis susipažinti, papasakoti apie savo darbo principus, eigą, išgirsti Jūsų viziją bei norus;

  • kuria dekoro koncepciją, kuri turi derėti ir su visa aplinka;

  • ruošia sutartį, skaičiuoja biudžetą, daro dekoro vizualizacijas;

  • ieško rekvizitų Jūsų šventei, derančių pagal dekoro viziją;

  • su spaudos dizaineriais derina spaudą;

  • su konditeriais derina desertų spalvas ir papuošimus;

  • skaičiuoja kiekius, renka rūšis gėlių užsakymui ir kuria puokštes (arba šį darbą patiki floristui);

  • prieš šventę kontaktuoja su sodyba, lempučių kabintojais, konditeriais, kad viskas būtų pristatyta laiku;

  • prieš šventę visus rekvizitus (vazas, žvakes, žvakides, spaudą, staltieses, servetėles, arkas, indus ir kt.) pasiiima iš nuomos įmonių ir atveža į vietą;

  • šventės vietoje lygina staltieses, išpakuoja visus rekvizitus, išvalo, dėlioja ant stalų; lanksto servetėles; dėlioja desertus;

  • dažnai kai kurias zonas reikia puošti šventės vietoje, negali pasiruošti iš anksto - pavyzdžiui, sveikinimo zonos, lauko pavėsinės, foto zonos;

  • po šventės viską nupuošia, išvalo, supkauoja saugiai transportavimui, grąžina nuomotojams;

  • suskaičiuoja tikslią sumą, paruošia sąskaitą apmokėjimui;

  • galiausiai, vasaros savaitgalius skiria darbui, o ne savo šeimai ir atostogoms.

Dekoratorių ir floristų darbas juodas, sunkus ir trunkantis ne vieną dieną kapstantis tarp sunkių dėžių ir valant rožes nuo spyglių ir lapų, o žvakides nuo vaško. :)

Dekoratorius(-ė) nėra tik servetėles lankstantis žmogus, ką jis turi mokėti, kokias savybes turėti?

  • Bendrauti – mokėti reikšti savo mintis, idėjas, Jus išklausyti, patarti, pateikti individualų pasiūlymą. Tai yra labai svarbu, nes su tuo žmogumi bendrausite netrumpą laiką.

  • Būti originaliu – jis/ji nekopijuoja aklai pinterest dekorų, bet seka naujoves, ieško įkvėpimo mene, architektūroje, gamtoje.

  • Turėti patirties – jis/ji tobulinasi, dalyvauja floristikos ir dekoro mokymuose, savarankiškai mokosi. Žino gėlių sezoniškumą, kainas, puokščių proporcijas, moka derinti spalvas. Geba įvertinti erdvę, technines galimybes, pavyzdžiui, kabinti lemputes.

  • Koordinuoti kitų tiekėjų darbą – kada bus pristatyti desertai, ar jiems bus šaldytuvas, ar lemputės jau pakabintos, ar paviljonas pastatytas iki dekoravimo pradžios ir t.t.

  • Atidumas detalėms. Visos detalės kartu sudaro visumą, susieja atskiras zonas. Viskas iki mažiausios smulkmenos yra kruopščiai apgalvojama ir suderinama.

Deja, nėra nustatytų vienodų dekoro paslaugos kainų, jas diktuoja paklausa, taip pat ir didelė pasiūla, dekoratoriaus(-ės) patirtis, kūrybiškumas, žinių bagažas, galbūt ir turimas inventorius, kurį reikia vis atnaujinti, jis dėvisi. Taip pat nesu mačiusi kolegų, kur vienas žmogus suspėtų viską padaryti, dažniausiai dirbama 2-3 žmonių komandoje, o jei didelė šventė, prireikia dar kelių žmonių.

Kiekvienas profesionalas savo darbą įvertina pagal savo turimą patirtį, idėjų originalumą, laiko sąnaudas. Aš, asmeniškai, skiriu labai daug laiko atsakymams į bet kokius iškilusius klausimus nuo arkos pločio iki maisto ar kitų tiekėjų paieškų (kas yra planuotojos pareiga); dalinuosi begale patarimų, sukauptų iš savo ir klientų patirties (pavyzdžiui, ar reikia dovanėlių svečiams?); jeigu pasikeičia svečių skaičius, iš naujo kontaktuoju su tiekėjais dėl pasikeitusių kiekų servetėlėms, žvakidėms ir pan., tad šis darbas trunka mažiausiai pusmetį, bene kasdien atsirandant klausimams ar vykstant pasikeitimams.

Reikia pastebėti, kad ne visuomet mažesnė paslaugos kaina lemia mažesnį dekoro biudžetą. Pas mane buvo atėjusių klientų, kurie pirmiau kreipėsi į pradedančiuosius dekoratorius, siūlančius žemą paslaugos kainą. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad jie puokščių nemoka kurti (todėl teks atskirai samdytis floristę), visus rekvizitus reikia nuomotis papildomai, nes jie savo rekvizitų dar neturi sukaupę ir nieko negali pasiūlyti, todėl bendra suma gavosi didesnė nei buvo tikėtasi ir tartasi iš pradžių. Tuomet nuotaka nusprendė kreiptis į mus ir liko patenkinta tiek kaina, tiek dekoro išpildymu. :)

Patarimai, kaip išsirinkti tinkamą dekoratorių(-ę)? Pirmiausiai peržiūrėkite darbus, galeriją. Rašykite tik tuo atveju, jeigu Jums tikrai patiko kurimas stilius, spalvų deriniai. Jeigu paslaugų tiekėjas turi savo internetinį puslapį – pažiūrėkite jį, ten rasite daug svarbios informacijos, gal netgi pateiktus ,,paslaugų paketus”, ar paslaugų kainas, aprašymus, pilną galeriją. Iškart bus aiškiau, ko galite tikėtis, galbūt iškart matysite, ar paslauga tinka/netinka. Paklauskite, ar dekoratorė turi savo inventoriaus, ar pati kuria puokštes, o gal reikia samdyti papildomai floristą? Pasidomėkite, iš kur yra dekoratorė. Šiais laikais atstumas ne problema, bet jeigu šventė vyks pajūryje, o paslaugas teiks žmonės iš Vilniaus, papildomai prisidės kuro ir/arba nakvynės išlaidos, įsivertinkite tai, jeigu biudžetas ribotas.

Linkiu rasti Jūsų šventės viziją ir stilių gebantį atskleisti dekoratorių(-ę) :)